27.03.2023
TURYSTYKA
CAŁY ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU
Filip Frydrykiewicz

Co branża turystyczna zaproponuje konsumentom w sprawie cen pakietów dynamicznych? To ważne pytanie, na które odpowiedź może zdeterminować sposób sprzedawania wycieczek w biurach podróży na najbliższe lata. UOKiK zakwestionował bowiem sposób prezentowania cen konsumentom, a organizatorom i ich agentom zagroził wysokimi karami.

Na razie nie wiadomo, czy jest możliwe jakieś porozumienie z Urzędem. Początkowo UOKiK nie reagował na sygnały świadczące, że branża turystyczna chce rozmów zbliżających stanowiska. A kiedy już udało się branży turystycznej doprowadzić do spotkania z przedstawicielem Urzędu, usłyszała, że to Urząd czeka na propozycje rozwiązania korzystnego dla konsumentów zaproponowane przez samą branżę. Przerzucił tym samym piłkę na część boiska należącą do branży turystycznej.

Niestety, takich propozycji branża nie ma i na razie nie słychać, żeby je szykowała. Jeśli szybko nie podejmie inicjatywy, zapanuje stan zawieszenia - piłka nadal będzie na boisku branży, a UOKiK będzie miał czyste sumienie wskazując, że jest gotów do rozmów, tyle że przeciwnik nie chce ich podjąć.

AUTOPROMOCJA
© Copyright by Gremi Media SA
Wiadomość została wysłana przez Gremi Media SA
ul. Prosta 51, 00-838 Warszawa, KRS 0000660475.

Rezygnacja z newslettera
Wypisz mnie